Var god vänta...

SAFENET Linksys Ethernet 1000Base-T SFP

Förstasidan / Nätverk / GBICs/SFPs / Linksys GBICs/SFPs / SAFENET Linksys Ethernet 1000Base-T SFP
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.

SAFENET Linksys Ethernet 1000Base-T SFP
Transceiver, Cisco SB Comp

Varenr.:
MGBT1-C

Produkttyp: Compatible
Org. Artikel#: MGBT1
I butik: Ikke på lager På fjernlager: På lager
HYRA (ex moms)
12-mån 
38:-/månader
24-mån 
20:-/månader
36-mån 
14:-/månader
Vid HYRA gäller. Uppläggningsavgift 350:- , administrationsavgift 0:-/månad, minsta order 5.000:- Moms tillkommer. Förutsätter kreditgodkänning. Hyra kan väljas som ett betalningssätt när du kommer till kassan.
Beskrivning

- Easy-to-Install
- Maximum distance is 100 meters (328 feet)

This easy-to-install Mini-GBIC (or SFP) module provides a simple way to add Gigabit functionality to your Linksys switch. Gigabit fiber is often used to connect two switches together. The technology used depends on the distance between the two switches.

The LH module uses 1310 nanometer wavelength light in multimode or single-mode fiber optic cables, and can achieve distances up to 500 meters or 40 kilometers, depending on the fiber used:

- 62.5/125um MMF @ 200MHz/km, up to 500m
- 50/125um MMF @ 500MHz/km, up to 2,000m
- 9/125um SMF, up to 40km

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.

Copyright © 2017 ACE Options