Var god vänta...

SAFENET 1000BASE-ZX SFP, SMF, 1550nm,

Förstasidan / Nätverk / GBICs/SFPs / 3Com GBICs/SFPs / SAFENET 1000BASE-ZX SFP, SMF, 1550nm,
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.

SAFENET 1000BASE-ZX SFP, SMF, 1550nm,
70km (3CSFP97)

Varenr.:
3CSFP97-C

Produkttyp: Compatible
Org. Artikel#: 3CSFP97
I butik: Ikke på lager På fjernlager: På lager
HYRA (ex moms)
12-mån 
139:-/månader
24-mån 
72:-/månader
36-mån 
49:-/månader
Vid HYRA gäller. Uppläggningsavgift 350:- , administrationsavgift 0:-/månad, minsta order 5.000:- Moms tillkommer. Förutsätter kreditgodkänning. Hyra kan väljas som ett betalningssätt när du kommer till kassan.
Beskrivning

Flexibility in Gigabit Ethernet Connections
This SFP (Small Form-factor Plug-in) transceiver enables one 1000BASE-LH connection. SFPs have a form factor one-half the size of current industry standards.

SFPs can be mixed and matched on a given switch to maximize flexibility. However, the connection and associated port at the remote end must match the chosen SFP connection type.

This SFP transceiver can be used in those 3Com switches and modules which support SFP modules. A current list of these products can be found under the "Specifications Tab" under the heading "This Product Supports".

The SFP's simplicity of design create a new definition of user-friendliness with outstanding mechanical and optical performance.

Enables one 1000BASE-LH connection, supporting up to 70Km of single mode fiber.

Other SFPs offered by 3Com: 3Com 1000BASE-SX SFP Transceiver (3CSFP91), 3Com 1000BASE-LX SFP Transceiver (3CSFP92), or 3Com 1000BASE-T SFP Transceiver (3CSFP93).

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.

Copyright © 2017 ACE Options